Usługi >> Logbooki >> Logbok przez Fax >> Logbook przez Internet >> Przepisy

Poniżej znajdują się nowe i stare przepisy dotyczące godzin pracy kierowców z prawem jazdy CDL poruszających się na drogach Stanów Zjednoczonych.
------------------------------------

Nowe przepisy dotyczące godzin pracy/spania/wypoczynku dla kierowców CDL (ważne od 4-go stycznia 2004 roku):

1. Kierowca może prowadzić bez przerwy przez 11 godzin pod warunkiem, że spał/wypoczywał (sleeper/off-duty) przez poprzednie 10 godzin.

2. Kierowca nie może prowadzić pojazdu po przepracowaniu (driving+on-duty) 14 godzin i wypoczywaniu/spaniu przed tym przez okres 10 godzin.

3. Kierowca nie może prowadzić pojazdu po przepracowaniu (driving+on-duty) 60/70 godzin w ciągu 7/8 poprzedzajacych dni.

4. Kierowcy, który wypoczywał (jako sleeper bądź off-duty) przez co najmniej 34 godziny po upływie 7/8 przepracowanych dni, "zerują się" wszystkie poprzednio przepracowane (driving+on-duty) godziny.

------------------------------------

Stare przepisy dotyczące godzin pracy (driving+on-duty)/spania (sleeper)/wypoczynku (off-duty) dla kierowców CDL (ważne do 3-go stycznia 2004 roku):

1. Kierowca może prowadzić bez przerwy przez 10 godzin pod warunkiem, ze spał/wypoczywał (sleeper/on-duty) przez poprzednie 8 godzin.

2. Kierowca nie może prowadzic pojazdu po tym jak pracował (driving+on-duty) poprzednie 15 godzin i wypoczywał/spał przed tym przez okres 8 godzin.

3. Kierowca nie może prowadzić pojazdu po przepracowaniu (driving+on-duty) 60/70 godzin w ciągu każdych 7/8 poprzedzających dni.


Przepisy zostaly uchwalone przez FMCSA.

______________________________________________________________________________

Home |
 O Nas |
 Usługi |
 Pytania |
 Kontakt |

Copyright (C) by Kierowca.com
info@kierowca.com